×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Shkencëtarët dëgjojnë tinguj të fuqishëm nga thellësia e hapësirës

  Insajderi
  03 March 2016 - 20:58
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Astronautët nuk janë të sigurt se çka saktësisht ka shkaktuar tingujt misterioz, por 17 tingujt nuk janë dëgjuar asnjëherë, shkruan Independent.

  Por ata janë të sigurt që kanë dëgjuar një zë të përsëritur nga thellësia e hapësirës ani pse nuk janë të sigurt se nga po vjen tingulli.

  Megjithatë tashmë janë zërat zyrtar brenda NASA-s që kanë nisur të flasin për këta tinguj si mesazhe të alienove, raporton Insajderi.

  Hulumtimi është kryer këto ditë dhe hedh dritë mbi këta zëra por që ende mbetet punë e madhe për të zbuluar të gjithën. Më parë shkencëtarët kishin aluduar se këta zëra mund të vinin nga përplasjet e yjeve neutronike, por ishte hedhur poshtë si teori pas disa hulumtimeve të reja. / Insajderi

   

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark