×
 • Lajme
 • Insajderi Video
 • Insajderi Video

  “Shota” – autoblinda e parë shqiptare, në të punuan vajza dhe gra, gazetarja sjell detajet

  Insajderi
  11 June 2024 - 19:25
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Në Shqipëri është lansuar autoblinda e parë ushtarake “Made in Albania”. Është emëruar me emrin “Shota”, në të punuan gra dhe vajza.

  Nga kush është punuar, sa kohë është dashur, si erdhi si ide krejt këto përgjigje do ti kuptoni nga materiali në vazhdim.

  Themeluesja e TIMAK, Arjeta Puca ka dhënë disa detaje për autoblindën e parë shqiptar.

  “Makinë ushtarake për të transportuar ushtarë dhe ka edhe blindimin e duhur, tërësisht të mbrojtur dhe në qoftë-se ka nevoje edhe të sulmojnë.”, thotë ajo mes tjerash.

  Vetura ishte paralajmëruar para tre javësh edhe nga ministri i Mbrojtjes i Shqipërisë, Niko Peleshi.

  Për këtë Insajderi ka kërkuar një përgjigje edhe nga eksperti i sigurisë, Drizan Shala.

  Për më tepër ndiqni storien e plotë:

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark