×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Shpërndahen protestuesit në Zveçan

  Insajderi
  30 May 2023 - 16:50
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Protestuesit në Zveçan janë shpërndarë të gjithë para pak kohe këtë të martë.

  Pas largimit të protestuesve nga vendi i ngjarjes ka filluar të pastrohet rruga dhe ajo pjesë ku nga dje kanë qëndruar shumë serbë.

  Por Zveçanit, protesta pati edhe në komunat tjera të veriut, si Leposaviqi dhe Zubin Potoku.

  Gjatë ditës së djeshme në atë qytet pati përshkallëzim të situatës, ku u lënduan 25 pjesëtarë të misionit të NATO-s në Kosovë, KFOR.

  Policia e Kosovës dje me anë të një njoftimi ka bërë të ditur se në Zveçan u arrestuan pesë persona.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark