×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Shpërthimi në Kiev ndodhi gjatë një transmetimi televiziv – publikohet momenti i frikësimit të reportereve

  Insajderi
  27 January 2023 - 09:23

  Reporterët shpeshherë ballafaqohen me situata të pakëndshme, sidomos kur janë në front të luftës.

  Një rast i tillë i ka ndodhur edhe dy reportereve gjatë komentimit të pushtimit rus të shtetit ukrainas.

  Shpërthimi i sotëm në Kiev ndodhi gjatë një transmetimi të drejtpërdrejtë të kanalit televiziv britanik Sky News, i cili moment u regjistrua edhe prej kamerave.

  Gazetarja dhe analistja frikësohen në momentin që ndihet një shpërthim prapa tyre, por që nuk u larguan prej vendit të ngjarjes.

  Ndërkohë, kryetari i bashkisë së Kievit, Vitali Klitschko tha se sot është vrarë personi i parë në kryeqytet që nga nata e Vitit të Ri, ndërsa sistemet mbrojtëse ukrainase rrëzuan 15 raketa ruse.

  Ndryshe, autoritetet ukrainase kanë bërë të ditur se gjatë ditës së sotme kanë vdekur 11 persona shkaku i sulmeve ruse me raketa dhe dronë.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika
  Kosovë
  01 March 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark