×

Shqipëri 2-0 Poloni | Këto janë notat e futbollistëve – shkëlqen reparti defansiv i kuqezinjëve

10 September 2023 - 23:27

Kombëtarja shqiptare ka arritur të triumfoj me rezultat të pastër (2-1) kundër Polonisë.

Jasir Asani kaloi Shqipërinë në avantazh në minutën e 38-të falë një eurogoli nga distanca e largët. Me këtë gol u mbyll pjesa e parë me epërsinë e vendasve.

Golin e dytë dhe të epilogut përfundimtar për Shqipërinë e realizoi sulmuesi gjilanas Mirlind Daku në minutën e 62-të, vetëm një minutë pasi u inkuadrua në lojë.

Por, reparti defansiv i kuqezinjëve, e la në hije yllin e Barcelonës – Robert Lewandowski, kësisoj “SofaScore” ka vlerësuar lartë paraqitjet e katër mbrojtsëve, Hysaj, Ismajli, Gjimshiti dhe Mario Mitaj.