×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Shtyhet afati për lirimin e objektit komunal në Mitrovicën e Veriut

  Insajderi
  08 September 2023 - 19:17

  Kryetari i Mitrovicës së Veriut, Erden Atqi, ka njoftuar të premten se ka shtyrë afatin për lirimin e objekti komunal deri në pranimin e raportit nga Inspektorati Komunal.

  Në vendimin e nënshkruar nga kryetari thuhet se Inspektorati është i obliguar të faktojë rrethanat dhe arsyet e përdorimit të objektit në fjalë, që mblidhen përmes vizitave në terren dhe komunikimit me të gjitha palët.

  “Inspektorati Komunal duhet të sjellë Raportin nga pika 1) e këtij neni brenda afatit kohor prej 15 ditësh, pas pranimit të të cilit e pas vlerësimit të të gjeturave të cilit, ky Vendim ekzekutohet përmes procedurës përmbarimore, nëse palët kanë refuzuar lirimin vullnetar të objektit”, thuhet tutje në vendimin e komunës.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark