×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Situatë e tensionuar- Automjete të KFOR-it nisen drejt Mitrovicës

  Insajderi
  13 June 2023 - 14:40

  Një numër i automjeteve të KFOR-it janë nisur drejt Mitrovicës së Veriut.

  Insajderi ka siguruar pamje ku shihen disa automjetet e misionit të KFOR’it teksa vozisin me shpejtësi.

  Sot gjatë një operacioni policor është arrestuar Milun Milenkoviq i njohur si Lune.

  Ai raportohet se është një nga organizatorët e sulmeve ndaj KFOR-it dhe policisë së Kosovës në Zveçan.

  Pas arrestimit të tij në Mitrovicën e veriut është lëshuar edhe alarmi ndërkohë numri i protestuesëve serbë ka filluar të rritet. Ata e kanë sulmuar edhe policinë e Kosovës teksa i kanë thyer disa xhama të veturave. Tre policë kanë mbetur të lënduar. /Insajderi

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark