×
 • Sport
 • Euro 2020

  Sonte finalja e madhe “Euro 2020”, Angli – Itali

  Insajderi
  11 July 2021 - 09:32
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Sot zhvillohet finalja e madhe e Kampionatit Evropian të Futbollit, “Euro 2020″ – ku do të jenë përballë Anglia dhe Italia, shkruan Insporti.

  Italia pas kalimit të fazës së grupeve ka eliminuar kombëtaret si Austria, Belgjika dhe Spanja, ndërsa Anglia ka eliminuar Gjermaninë, Ukrainën dhe Danimarkën.

  Ndeshja do të fillojë nga ora 21:00 dhe do të zhvillohet në stadiumin kombëtar “Wembley”.

  /Insporti

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark