×
 • Lajme
 • Lajme

  Sot pritet zgjedhja e rektorit të Universitetit të Prishtinës

  Insajderi
  04 March 2016 - 10:25
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Kandidatët që kanë aplikuar për postin e rektorit të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” do të intervistohen sot në sallën e Këshillit Drejtues të UP-së.

  Në garë për të marrë drejtimin e institucionit më të madh arsimor në vend janë pesë kandidatë: Anton Berishaj, Lul Raka, Naser Sahiti, Isufl Musliu dhe Sali Bashota.

  Anton Berishaj ka qenë më herët ushtrues detyre i rektorit pas dorëheqjes së ish-rektorit Ibrahim Gashi.

  Zgjedhje për rektor të UP-së vijnë disa javë më herët se sa ishte planifikuar pas dorëheqjes së ish-rektoirt Ramadan Zejnullahu vetëm pak kohë para se t’i përfundojë mandati./Insajderi

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark