×
 • Lajme
 • Lajme

  Sot shënohet Dita Ndërkombëtare e Muzeve

  Insajderi
  18 May 2016 - 09:37
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Në ditën Ndërkombëtare të Muzeve, Muzeu i Kosovës ka paraparë aktivitete të ndryshme për të shënuar këtë ditë, duke synuar rritjen e ndërgjegjes mbi rëndësinë e tyre.

  Aktivitetet e ndryshme do të mbahen në Lapidariumin e Muzeut të Kosovës, duke filluar nga ora 09:00, për të përfunduar rreth mesnatës.

  Aty përfshihen programe edukative nga fëmijët e institucioneve parashkollore dhe e shkollave fillore.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark