×
 • Sport
 • Sport / Insporti

  Sot vendoset nëse Dani Alves lirohet nga burgu

  Insajderi
  19 March 2024 - 12:17
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Kjo e martë mund të jetë vendimtare rreth asaj se a do të largohet nga burgu apo të vazhdojë aty Dani Alves. Këtë do ta vendos sot gjykata e Barcelonës.

  Mbrojtja ligjore e ish-futbollistit brazilian ka kërkuar masën e lirimit ndërkohë që nuk ka një vendim përfundimtar dhe ky vendim do të merret në seancën e caktuar për këtë të martë.

  Më 8 mars, avokati i Alves, Ines Guardiola, paraqiti ankesën kundër dënimit të Gjykatës së Barcelonës, përveç kërkesës për të mbajtur një seancë dëgjimore për të zgjidhur lirimin e personit të dënuar derisa të ketë një dënim krejtësisht zyrtar.

  Futbollisti 41-vjeçar është në prag të vuajtjes së një të katërtës së dënimit, gjë që do t’i mundësonte të fillonte aplikimin për leje burgu.

  Përveç vuajtjes së dënimit me katër vjet e gjysmë, Gjykata e Barcelonës vendosi për Dani Alves një gjobë prej 150,000 eurosh si kompensim, lirim të mbikëqyrur për pesë vjet pas daljes nga burgu dhe ndalimin e afrimit me viktimën gjatë një periudhe prej nëntë dhe nëntë vjetësh e gjysmë.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark