×
 • Lajme
 • Lajme

  SPAK kërkon heqjen e imunitetit për Berishën, mblidhet Këshilli i Mandateve

  Insajderi
  18 December 2023 - 13:16
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Këshilli për Rregulloren, Mandatet dhe Imunitetin është mbledhur për shqyrtimin e kërkesës së Prokurorisë të Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar për dhënien e autorizimit nga Kuvendi për arrestimin/heqjen e lirisë së deputetit Sali Berisha.

  Avokati i Berishës kërkon pezullimin ose shtyrjen e seancës, deri në një vendim të Gjykatës Kushtetuese, në të cilën kanë depozituar padinë, raporton Tch.

  Sipas tij, prokurorët e posaçëm duan të riparojnë shkeljet që kanë bërë në shkallën e parë.

  Por kjo kërkesë u hodh poshtë me votim të anëtarëve të Këshillit.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark