×
 • Sport
 • Sport / Insporti

  Statovci ia tha në sy Kërçelit: Ti e ke futur në borxh deri në fyt Prishtinën

  Insajderi
  17 May 2022 - 10:53

  Trajneri Faruk Statovci nuk ka arritur të përmbahet në përballjen me ish-drejtorin sportiv të FC Prishtinës, Fisnik Kërçelin në emisionin “Kampionët” në televizionin Kanal 10, shkruan Insajderi.

  Statovci gjatë gjithë emisionit ishte disi i qetë por në momentin që ai mori fjalën filloi të inkuadrohet në debat ashtu siç di ai.

  Trajneri aktual i FC KEK-ut iu drejtua Kërçelit se është personi përgjegjës për borxhet e klubit kampion të Kosvoës.

  Sipas Statovcit, Kërçeli së bashku me agjentat nga Shqipëria kanë punuar për disa interesa të përbashket dukë sjellë në futbollin e Kosovës futbollistë në moshë dhe me paga të larta.

  Ndërsa, Kërçeli insistoi se Statovci nuk e di as çfarë po flet, duke i thënë se me “llafe” të kafeve ke ardhë në emision.

  Ish-drejtori Kërçeli gjatë këtij sezoni është shkarkuar nga Artan Osmani, drejtor aktual në klubin kryeqytetas.

  Në kohën e Kërçelit trajner ishte Zekirija Ramadani dhe së bashku drejtuan klubin bardh e kaltër drejt fitimit të titullit kampion pas më shumë se tetë vitesh pa e fituar atë.

  Edhe për fitimin e titullit kampion, Statovci iu drejtua Kërçelit duke i thënë se mos fol për pastërti sepse gjithë e dinë se si është bërë Prishtina kampion. /Insajderi/

  Më poshtë keni videon e përballjes së tyre në emision:

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark