×
 • Lajme
 • Lajme

  Lista Serbe e pakënaqur me koalicionin me PDK-në dhe LDK-në

  Insajderi
  22 May 2016 - 18:23
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Zëvendëskryeministri serb në Qeverinë e Kosovës, Branomir Stojanoviq, ka thënë se koalicioni i partisë të cilën ai e përfaqëson Lista Serbe me dy partitë e mëdha, PDK dhe LDK, nuk është përmbushur.

  Sipas tij, dy partitë shqiptare nuk janë kujdesur për shumë fusha dhe çështje të rëndësishme që janë marrë vesh kur kanë hyrë në koalicion, e që kanë të bëjnë me mbrojtjen e aseteve, reprezentimi i serbëve në sektorin publik, formimi i komunave të reja dhe shumë tema të tjera të cilat sipas Stojanoviq do të bisedohen në takimet e ardhshme të partnerëve të koalicionit.

  “Pa e përmendur temën e vjetër me të cilën ne jemi mërzitur tashmë,, e që ka të bëjë me ndryshimet në kuadrin ligjor për RTK-në e deri tek ndryshimet në ligjet zgjedhore dhe përcaktimi i vendeve të garantuara në Kuvend, janë temat që duhet të diskutohen mes partnerëve të koalicionit”, ka thënë Stojanoviq./Insajderi.com

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark