×
 • Lajme
 • Lajme

  Sulmi ndaj TCH: Një person eci në këmbë dhe njoftoi autorët, ata qëlluan 10 minuta pasi gazetarët u larguan

  Insajderi
  28 March 2023 - 13:16
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Detaje të reja janë zbardhur në lidhje me sulmin e armatosur që ndodhi mesnatën e kaluar te Top Channel.

  Ka dyshime se në sulmin ku mbeti i vrarë 60-vjeçari Pal Kola kanë marrë pjesë 5 persona. Hetuesit kanë zbuluar se mjeti tip “Range Rover” i përdorur nga atentatorët ka ardhur drejt godinës së televizionit nga rruga e Mëzezit.

  Ndërkohë që një person ka ecur në këmbë dhe ka sinjalizuar autorët për momentin e duhur të sulmit, i cili ka ndodhur 10 minuta pasi gazetarët e fundit janë larguar nga godina e medias në orën 00:30.

  Personi që ka ecur në këmbë pasi ka studiuar terrenin ka sinjalizuar atentatorët. Më pas ai është larguar me mjetin e tij që e kishte parkuar pranë vendngjarjes.

  Nga ana tjetër në “Range Rover” udhëtonin 3 persona, ku 2 prej tyre hapën zjarr në drejtim të godinës së Top Channel. Menjëherë pas kësaj ata janë larguar drejt autostradës Tiranë-Durrës. Në Golem autorët kanë djegur makinën e përdorur në sulm dhe më pas janë larguar me një BMW dhe një Audi, dyshohet në drejtim të Vlorës.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark