×
 • Lajme
 • Lajme

  Sulmohet në Krushevc Kamioni kosovar

  Insajderi
  05 March 2016 - 21:09
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Një kamion i ngarkuar me misër, i cili ishte nisur nga Serbia në Kosovë është sulmuar nga disa persona, raporton lajmi.net

  Kjo ka ndodhur në Krushevc në Serbi dhe Policia serbe tashmë kanë dal në vendin e ngjarjes dhe kanë marr informata.

  Është mësuar se ata ishin serb dhe këtë e bënë si shenjë hakmarrje ndaj Vetëvendosjes, e cila ditë më parë ka sulmuar një kamion që po sillte mallra nga Serbia në Kosovë.

  Raportohet se rreth 20 persona kanë dal në rrugë dhe pastaj njëri prej tyre ka gjuajtur me gurë kamionin, ku fatmirësisht shoferi ka shpëtua pa lëndime serioze ndërsa dëmet materiale janë të konsiderueshme.

   

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Lajme
  13 July 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark