×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Talibanët i sulmuan zyrat qeveritare në Helmand në Afganistan

  Insajderi
  09 March 2016 - 08:25
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Militantët talibanë i kanë sulmuar sot herët në mëngjes zyrat qeveritare në provincën jugore afgane, Helmand, ku talibanët po luftojnë kundër forcave qeveritare për muaj të tërë.

  Zyrtarët lokalë thanë se janë sulmuar selia e policisë dhe e agjencisë së inteligjencës në vendin Gereshk.

  Një zëdhënës lokal në Helmand tha se gjatë sulmit të katër personave të armatosur në selinë e policisë janë vrarë dy policë dhe 4 të tjerë janë plagosur.

  Sipas këtij zëdhënësi, janë vrarë edhe tre militantë, ndërsa i katërti raportohet se ka vazhduar të rezistoj.

  Përgjegjësinë për këtë sulm e kanë marrë talibanët.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark