×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Të paktën 14 persona vdiqën nga rrëshqitja e dheut në Kamerun

  Insajderi
  27 November 2022 - 22:25
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Të paktën 14 njerëz vdiqën në kryeqytetin e Kamerunit Yaounde kur një rrëshqitje dheu goditi personat që po merrnin pjesë në një funeral, tha sot guvernatori rajonal Naseri Paul Bea.

  “Jemi duke i transferuar trupat në morgun e spitalit qendror, por kërkimet për personat e zhdukur, ndoshta viktima, janë ende në vazhdim”, tha Bea.

  Yaounde është një nga qytetet më të lagështa në Afrikë dhe përbëhet nga dhjetëra kodra të pjerrëta me barake.

  Shirat e dendur kanë shkaktuar disa përmbytje shkatërruese në të gjithë vendin këtë vit, duke dobësuar infrastrukturën dhe duke zhvendosur mijëra njerëz.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark