×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  “Të poshtrit”, vjen reagimi i Erdoganit pas sulmit në Ankara

  Insajderi
  01 October 2023 - 14:43

  Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan ka reaguar pas sulmit terrorist mbi ministrinë e Brendshme në Ankara, duke thënë se nuk do të dorëzohen para akteve terroriste.

  Fjalimi i tij u bë nga Asambleja e Përgjithshme disa orë pasi dy persona të armatosur sulmuan ndërtesën e ministrisë së Brendshme, ku njëri prej tyre vdiq, teksa tjetri u neutralizua nga policia turke.

  Nga ky sulm mbetën të lënduar dy pjesëtarë të policisë.

  “Aksioni i mëngjesit të sotëm, në të cilin u neutralizuan dy vrasës si rezultat i ndërhyrjes në kohë të njësive tona policore, është lufta e fundit e terrorizmit. Të poshtrit që synonin paqen dhe sigurinë e qytetarëve nuk kanë mundur t’i arrijnë qëllimet e tyre dhe nuk do t’i arrijnë kurrë ato. Si rezultat i operacioneve tona, është përgjegjësia për të çrrënjosur moralin në organizatat terroriste që po vdesin për kalkulime politike”, ka deklaruar Erdogan. /Insajderi.org/

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark