×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Temperatura në Indi arrin në 51 gradë Celsius

  Insajderi
  20 May 2016 - 21:34
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Një qytet në shtetin Rajasthan të Indisë ka thyer rekordin e temperaturave në këtë vend.

  Temperatura atje ka arritur në 51 gradë Celsius, që është më e larta prejse kanë nisur regjistrimet.

  Rekordi në qytetin Phalodi vjen në kohën kur vala e të nxehtit ka përfshirë gjithë Indinë, shkruan Radio Evropa e Lirë.

  Këtë verë, dhjetëra njerëz kanë humbur jetën si pasojë e të nxehtit në shtetet jugore të Indisë, Telangana dhe Andhra Pradesh.

  Rënia e temperaturave pritet vetëm pas shirave monsun, që zakonisht nisin në mes të qershorit. /Insajderi.com

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark