19:23 - 02 Korrik 2016

Një surprizë e jashtëzakonshme ka ndodhur në kuadër të raundit të tretë në Grand Slamin e Wimbledon.

Amerikani Sam Querrey ka arritur të mposhtë numrin një të botës dhe favoritin absolut për fitimin e këtij trofeu Novak Djokovic.

Kjo përballje e cila zgjati në kohë maratonë plot 3 orë e 4 minuta. Querrey arriti në fund të mposhtë serbin 3-1 në sete duke vazhduar tutje garat në Wimbledon.

Djokovic është numri një në botë momentalisht në ranglistën botërore të tenisit. /Insajderi.com