×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Tensione në hyrje të Parlamentit të Shqipërisë, deputetët e PD përplasen me gardën

  Insajderi
  13 February 2023 - 17:01

  Pasi ka mbaruar mbledhjen me grupin parlamentar të PD-së kryedemokrati Sali Berisha ka lënë selinë blu dhe i është drejtuar në këmbë Kuvendit të Shqipërisë pranë të cilit do zhvillohet protesta e opozitës si dhe seanca plenare që ishte planifikuar.

  Nga ana tjetër disa deputetë demokratë për përjashtuar nga seancat plenare si Belind Këlliçi, Luan Baçi etj., kanë tentuar të futen në ambientet e Parlamentit po nuk janë lejuar nga garda. “Hiqe dorën” dëgjohen të thonë.

  Deputetët e PD të përjashtuar nga seanca janë Luçiano Boçi, Ina Zhupa, Albana Vokshi, Luan Baçi, Tritan Shehu, Ervin Salianji, Gazment Bardhi dhe Bledion Nallbati.

  DEBATI I DEPUTETËVE TË PD ME GARDËN
  -Hape Derën
  -Nuk na mbani do mezor
  -Hapni rrugë
  Vokshi: Çfarë është kjo që bëni? Nuk ju vjen turp juve

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark