×
 • Lajme
 • Insajderi

  Tensione në Veri – Momenti kur serbët gjuajnë me gurë veturën e Policisë

  Insajderi
  13 June 2023 - 14:24

  Pas arrestimit të një serbi në veri, situate atje ka filluar të tensionohet.

  Siç shihet nga pamjet e publikuara në mediat serbe, qytetarët serb kanë filluar të mblidhen në rrugë dhe po sulmojnë Policinë e Kosovës.

  Nga një video shihet momenti kur një serb gjuan me gur një veturë të Policisë.

  I arrestuari, siç ka njoftuar ministri, është “Milun Milenkoviq- Llune, njëri nga udhëheqësit e formacionit kriminal “Mbrojtja Civile” dhe prijës e bandave kriminale”.

  /Gazeta Insajderi/

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark