×
 • Lajme
 • Lajme

  Tërmkolli: Vjosa Osmani më shumë është parë si Presidente e Vetëvendosjes se si Presidente e popullit

  Insajderi
  22 May 2024 - 21:23
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Ish-deputetja e LDK-së, Melihate Tërmkolli, duke diskutuar qëndrimin e Presidencës se letra e  Qeverisë e dërguar në Këshillin e Evropës, nuk është konsultuar e dakorduar me presidenten e Kosovës, foli për rolin e Vjosa Osmanit si presidente.

  Tërmkolli tha se Osmani është vlerësuar si presidente e Vetëvendosjes dhe jo si e Kosovës.

  “Ne e dimë që shumë herë është vlerësu si presidente e Vetëvendosjes sesa një presidente që përfaqëson unitetin e popullit. Prandaj mendoj që këto që po ndodhin tash janë më tepër do sekuenca që përpiqen mi shpreh disa dallime të cilat në esencë nuk thojnë shumë dhe nuk ndryshojnë kurgjë. Realisht nuk ka ndryshu kurgjë ne qeverisje”, tha Tërmkolli në Pressing.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark