×
 • Lajme
 • Lajme

  Thaçi: Nuk rikthehem në PDK

  Insajderi
  03 March 2016 - 14:26
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Presidenti i sapo zgjedhur i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar se pas përfundimit të mandatit si president nuk do të kthehet më në Partinë Demokratike të Kosovës.

  Sipas tij, do të ishte e pashëndetshme që nga pozicioni i presidentit të mendojë për detyra në parti politike.

  “Të them të drejtën unë nuk mendoj që do të ishte e shëndetshme për demokracinë dhe nuk do të ishte mirë të mendohej nga pozicioni i presidencës rikthimi në parti politike ose rikthimi në ekzekutiv”, ka thënë Thaçi.

  “Këto janë procese të mbyllura për mua , rikthimi në parti , larg asaj themelimit të ndonjë partie apo rikthimin në ekzekutiv, ka thënë Thaçi për emisionin Republika.

  Hashim Thaci u zgjodh president i Kosovës 26 shkurt me 71 vota.  Ai pritet të marrë detyrën më 7 prill.

  Sipas kushtetutës së vendit, presidenti nuk guxon të jetë anëtar i ndonjë partie politike./Insajderi

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Lajme
  24 July 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark