×
 • Lajme
 • Lajme

  Thaçi siguron eurodeputetët se s’do të lejohen lista zgjedhore me të akuzuar

  Insajderi
  16 May 2016 - 13:13
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Kosova do ta iniciojë një kod i cili nuk do të lejonte që njerëz me aktakuza të futen në lista zgjedhore të partive politike e rrjedhimisht as në institucione.

  Kështu u ka thënë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, parlamentarëve evropianë të cilët po qëndrojnë në një vizitë në Kosovë,.

  Ky delegacion, i kryesuar nga eurodeputeti kroat, Tonino Picula, ka zhvilluar një takim me Thaçin, pasi që janë takuar edhe me Kryeministrin e Kosovës, Isa Mustafa.

  Në Kosovë sot qëndron edhe nënkryetarja e Parlamentit Evropian, Ulrike Lunacek.

  Presidenti ka folur edhe për të ardhmen e Kosovës drejt Bashkimit Europian dhe për dialogun e brendshëm politik, njofton Klan Kosova.

  Delegacioni i parlamentarëve evropianë do të takohet më vonë edhe me Kryetarin e Kuvendit të Kosvoës, Kadri Veselin dhe më pas do të zhvillojnë një takim pune të Komisionit Parlamentar  BE-Kosovë për Stabilizim Asociim.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark