×
 • Sport
 • Sport

  Tifozët e Boltonit luten që Mayweather të blejë klubin e tyre

  Insajderi
  13 February 2016 - 21:19

   

  Një kombinim që nuk është parë kurrë më parë në sportin ndërkombëtar, mund të realizohet nëse boksieri Floyd Mayëeather do ta blejë klubin e ligës së dytë angleze, Bolton Wanderers.

  Boksieri multimilioner, derisa po kalon një vizitë në Mbretërinë e Bashkuar, gjeti kohë që të vizitojë stadiumin Macron të Boltonit, dhe madje është fotografuar me fanellën e kësaj skuadre, raporton ESPN.

  Tifozët e Bolton ëanderers po kërkojnë të ndërrojnë administrimin nga krerët të cilët po e fundosin këtë klub, pasi është në prag të rënies në ligën e tretë të Anglisë.  Fansat e Boltonit, pas vizitës që boksieri i bëri klubit të tyre kanë kërkuar nga ai që ta marrë nën drejtim, pra, ta blejë skuadrën e Boltonit.

  Mayëeather është një nga tre sportistët më të pasur në botë, dhe kampion i padiskutueshëm i kategorisë së peshave të mesme në boks./Insajderi

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika
  Sport
  26 February 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark