×
 • Sport
 • Euro 2024

  Tjetër goditje për Francën pas lëndimit horror të Mbappes

  Insajderi
  18 June 2024 - 21:15
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Problemet e lëndimeve të Francës në Euro 2024 raportohet se po vazhdojnë pasi Olivier Giroud iu bashkua Kylian Mbappes në listën e të lënduarve në fitoren e tyre 1-0 kundër Austrisë.

  RMC Sport raporton se Giroud humbi stërvitjen e Les Bleus të martën. Ai pësoi një lëndim s në fitoren hapëse të francezëve kundër Austrisë së Ralf Rangnick.

  Sulmuesi 37 vjeçar, iu bashkua Mbappe në listën e lëndimeve të Francës pasi superylli i ri i Real Madridit theu hundën. Ai mbeti i gjakosur pas një përplasjeje me mbrojtësin austriak Kevin Danso dhe u zëvendësua nga Giroud.

  Sulmuesi veteran mori një lëndim pavarësisht se kaloi një kohë të kufizuar në fushë. Është konsideruar vetëm e vogël, dhe ai ka të ngjarë të rifillojë stërvitjen të mërkurën.

  Trajneri i Francës , Didier Deschamps do të jetë i etur që golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave të kombëtares të jetë në formë dhe gati për Holandën. Sipas ESPN, Mbappe patjetër do ta humbasë atë përballje dhe do të merret një vendim për pjesëmarrjen e tij kundër Polonisë.

  Mbappe luajti një rol kyç në fitoren e Les Bleus në Dusseldorf Arena të hënën mbrëma. Ai e detyroi Maximillian Wober të fuste topin në rrjetën e tij në minutën e 38-të.

  Fitorja e Francës i barazoi me pikë me Holandën në krye të Grupit D. Portokallinjtë e Ronald Koeman mundën Poloninë 2-1 të dielën. /Telegrafi/

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark