×
 • Sport
 • Sport

  Tjetër skandal në Britani, futbollisti i klubit anglez akuzohet për përdhunim dhe sulm seksual!

  Insajderi
  31 March 2023 - 18:38

  Një skandal i ri u ngrit në Angli, për të cilin do të flitet gjatë. Përkatësisht, futbollisti i Sunderlandit, Jack Diamond, u akuzua për përdhunim dhe sulm seksual, njoftoi ky klub.

  Për shkak të kësaj, Diamond u pezullua menjëherë nga klubi dhe huazimi i tij në kampin Lincoln u ndalua. Diamond akuzohet për vepra penale nga maji i kaluar dhe ai duhet të dalë në prokurori këtë maj.

  Tjetër skandal në Angli, futbollisti i klubit të Premier League

  Jack Diamond, nga rruga, u rrit në kampin e ekipit nga “stadiumi i dritës”. Në total ka luajtur 45 ndeshje me fanellën e këtij klubi, duke shënuar dy gola dhe dhuruar gjashtë asistime, shkruan Mondo.

  Që nga gushti i vitit të kaluar, ai është i huazuar te Lincoln, i cili luan në Ligën 1 (kategoria e tretë) dhe në fanellën e të cilit ka shënuar gjashtë gola me katër asistime në 31 ndeshje, gjë që e bën atë golashënuesin e dytë dhe asistentin e parë të skuadrës. Përveç Southampton dhe Lincoln, disa lojtarë u testuan në Harrogate, për të cilin ai luajti në nivelet e katërt dhe të pestë të futbollit anglez.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika
  Insporti
  25 February 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark