×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Tornado dhe stuhi në SHBA – Gjashtë të vdekur, mes tyre edhe një fëmijë

  Insajderi
  10 December 2023 - 11:19

  Tornadot dhe stuhitë kanë goditur Tenesin të shtunën, duke lënë të vdekur të paktën gjashtë persona.

  Moti ekstrem në disa pjesë të shtetit jugor të Amerikës shkaktoi dëmtimin e ndërtesave dhe ndërprerjen e energjisë elektrike.

  Tre persona humbën jetën  Nashville, kurse dy të rritur dhe një fëmijë humbën jetën në Klarksville.

  Kryetari i Klarksville, Joe Pitts shpalli gjendje të jashtëzakonshme, përfshirë një orë policore e cila nis në orën 21:00.

  “Zemra na dhemb për familjet e atyre që humbën të dashurit. Qyteti është i gatshëm t’ju vijë në ndihmë atyre në këtë kohë të vështirë”, tha Pitts.

  Njëzet e tre njerëz të tjerë janë lënduar dhe po trajtohen në spital në këtë pjesë të vendit, ndërsa Shërbimi Kombëtar i Motit i bëri disa paralajmërime për tornado në Tenesi.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark