×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Tragjedia me 280 të vdekur dhe qindra të plagosur/ Si ndodhi përplasja mes tre trenave

  Insajderi
  03 June 2023 - 10:38
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Të paktën 280 persona janë konfirmuar të vdekur dhe qindra të tjerë kanë mbetur të plagosur nga përplasje e tre trenave në Indi. Dy trena pasagjerësh u përplasën me një tren mallrash. Aksidenti i tmerrshëm ndodhi pasi njëri nga trenat me pasagjerë doli nga shinat 300 metra larg stacionit Bahanaga Bazar.

  Treni Shalimar-Chennai Central Coromandel Express, i cili po shkonte drejt Chennai, doli nga shinat 300 metra larg stacionit Bahanaga Bazar. Ai u përplas me një tren mallrash në binarin ngjitur, duke bërë që vagonët e pasëm të trenit Coromandel Express të devijojnë në binarin e tretë.

  Bengaluru-Hoërah Superfast Express, duke ardhur nga drejtimi i kundërt në pistën e tretë me shpejtësi të madhe, u përplas në vagonët e dalë nga shinat. Aksidenti, një nga më vdekjeprurësit në Indi kohët e fundit, ndodhi pranë stacionit Bahanaga Baazar në Balasore, rreth 250 km në jug të Kalkutës të premten.

  Dyshohet se shumë njerëz janë ende të bllokuar në vagonët e përmbysur të trenit të shpejtë. “Rreth 900 pasagjerë të plagosur po trajtohen në disa spitale e rajonit./abcnews.al

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark