×
 • Showbiz
 • Show

  Tragjike- Fansja ndërron jetë në koncertin e këngëtarit të njohur

  Insajderi
  21 November 2023 - 14:32
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Një fanse e cila u plagos rëndë gjatë një koncerti të Robbie Williams në Sydney javën e kaluar, ka ndërruar jetë ditën e sotme.

  Një zëdhënës i spitalit St Vincent të Sidneit konfirmoi se gruaja në të 70-at humbi jetën pasi u rrëzua në gjashtë rreshta ulësesh në stadiumin Allianz në Moore Park të enjten në mbrëmje.

  Ajo u dërgua në spitalin ‘Shën Vincent’ në gjendje kritike.

  Ndërkohë, kujtojmë se katër ditë më parë, një fanse në një koncertin e Taylor Swift-it në Rio de Zhaneiro vdiq nga një arrest i dyshuar kardiak për shkak të temperaturave ekstreme, pasi një valë të nxehti u përhap në pjesën më të madhe të Brazilit.

  Swift njoftoi shtyrjen e koncertit të saj të së shtunës mbrëma, duke thënë se siguria dhe mirëqenia e fansave të saj, kolegëve interpretues dhe ekuipazhit ishte e para.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark