×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Tre të vdekur e dhjetëra të sëmurë në Everest

  Insajderi
  23 May 2016 - 11:21
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Rreth 30 alpinistë janë të sëmurë dhe ndodhen në malin Everest, ndërsa tre të tjerë kanë vdekur.

  Raportohet se ata janë në gjendje të keqe për shkak të ndikimit që sjellë lartësia e madhe.

  Në anën tjetër, dy indianë raportohet se janë zhdukur në atë që njihet si “zona e vdekjes” afër pikës më të lartë, shkruan BBC.

  Sidoqoftë, këtë të premte, një femër theu rekordin duke u ngjitur për herë të shtatë në pikën më të lartë të botës.

  Në malin Everest për çdo vit vdesin dhjetëra persona./Insajderi.com

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark