×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  U emërua këshilltar i Bislimit, Mustafi: Dëshmi e përkushtimit të Qeverisë së Kosovës ndaj shqiptarëve të Luginës

  Insajderi
  09 August 2023 - 19:25

  Ragmi Mustafi ka deklaruar publikisht se nga sot është emëruar këshilltar politik i zëvendëskryeministrit Besnik Bislimi.

  Mustafi tha se ky emërim është dëshmi e përkushtimit të Qeverisë së Kosovës për shqiptarët e Luginës së Preshevës.

  “Me mirënjohje, dua të njoftoj se sot kam pranuar pozitën e Këshilltarit Politik të Zëvendëskryeministrit të parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog në Qeverinë e Republikës së Kosovës – Besnik Bislimi”.

  “Kjo mundësi e jashtëzakonshme për të shërbyer Kosovën dhe Luginën në kuadër të ekipit z. Bislimi edhe njëherë rikonfirmon përkushtimin e Qeverisë së Republikës të Kosovës ndaj shqiptarëve në Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë”, shkroi Mustafi në Facebook.

  Kujtojmë se para se ta merrte këtë pozitë, Mustafi ka shërbyer si kryetar i Këshillit Kombëtar Shqiptar në Serbi.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark