×
 • Lajme
 • Lajme / Shqipëri/Rajon

  U zhduk me 2014, shqiptaro-italianja u gjet e murosur në Spanjë pas 10 vjetësh

  Insajderi
  08 June 2023 - 09:16

  Policia e Spanjës e ka identifikuar trupin e Sibora Gaganit, 22-vjeçares me prejardhje shqiptare e cila u zhduk më 2014.

  Mediat spanjolle kanë thënë që ish i dashuri I saj, Marco Gaio Romeo, ka rrëfyer që e ka vrarë.

  Trupi i Gaganit ishte fshehur në një arkë druri midis dy mueve të banesës ku jetonte me Romeon.

  Te zgjidhja e rastit ishte kur Romeo theri partneren e tij, Paulën.

  Kështu u ngjallën dyshimet që ai mund të kishte gisht edhe në vrasjen e Gaganit, ai në mënyrë jozyrtare e kishte pranuar që e kishte murosur atë në shtëpinë ku jetonin, por pastaj e kishte mohuar.

  Të martën policia kishte vajtur te banesa e tij dhe përmes një sistemi me rrexe X kishin arritur t’i gjenin të mbeturat.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark