×
 • Lajme
 • Insajderi Video
 • Insajderi Video

  Vdekja e mistershme e Artila Kamerit –  Vëllai i saj akuzon institucionet se nuk ia kanë dorëzuar Raportin e Autopsisë

  Insajderi
  02 May 2024 - 19:53
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Rasti i 34-vjeçares, Artila Kameri, e cila vdiq pasi dyshohet se ra nga ballkoni i hotelit “Venus” në Graçanicë, vazhdon të mbetet mister. Familja Kameri nga Gjakova ende nuk po gjen qetësi. Rrethanat se si humbi jetën vajza e tyre nuk janë zbardhur akoma. Kjo pasi ende nuk është dorëzuar ende tek familja. Ndonëse nga Instituti bëjnë të ditur se raporti ka përfunduar dhe është në duart e prokurorisë.

  Vëllai i Artiles, Adonisi shprehet i zhgënjyer me punën e institucioneve pasi sipas tij e kanë neglizhuar rastin. Ai thotë se familja është në pritje të një përgjigje.

  Meshari Selimaj, avokati i familjes Kameri ka thënë se nuk kanë asnjë informatë lidhur me Raportin e Autopsisë.  Sipas tij, është vonuar shumë dorëzimi i raportit tek familja e Artilës.

  Ai thotë se nuk kanë asnjë informacion nga Prokuroria nëse e kanë pranuar raportin e autopsisë nga Mjekësia Ligjore.

  Institutit i Mjekësisë Ligjore i ka thënë Insajderit se raporti i autopsisë së Artila Kamerit ka përfunduar dhe është dorëzuar tek prokurori i shtetit.

  Vdekja misterioze e 34 vjeçares kishte ndodhur në orët e para të mëngjesit të 28 dhjetorit të vitit 2023.

  Sipas Policisë së Kosovës, dyshimet e para ishin se e njëjta kishte rënë nga kati i dytë i hotelit “Venus”. Gajtë kohës së qëndrimiin në dhomën e hotelit e ndjera ishte nën shoqërimin e 32 vjeçarit nga Peja, Asdren Begollit.

  Prokuroria ende nuk ka dhënë asnjë përgjigje lidhur me hetimet për rastin.

  Raportimet e Insajderit lidhur me rastin:

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark