×
 • Lajme
 • Lajme

  Vetëm një degë e LDK-së i del në mbrojtje Gërvallës

  Insajderi
  20 May 2016 - 20:29
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  LDK nga Zvicra e ka quajtur arrogante sjelljen e sotme të partisë dhe kryetarit të saj ndaj kryetares së degës në Gjermani, Donikë Gërvalla.

  “LDK në Zvicër e dënon këtë sjellje arrogante dhe të dhunshme të Kryetarit dhe Kryesisë së LDK-së në Prishtinë, të cilët sot kanë ushtruar kundër Kryetares së Degës së LDK-së në Gjermani zonjës Donikë Gërvalla, duke ia mohuar asaj të drejtën e pjesëmarrjes në KP të LDK-së”, thuhet në reagimin e tyre.

  Sipas kësaj dege, Donikë Gërvalla është Kryetare Legjitime e Degës së LDK-së në Gjermani, e cila me mandat të plotfuqishëm e përfaqëson Degën e LDK-së në Gjermani dhe e gëzon të drejtën për të marrë pjesë në mbledhjen e KP të LDK-së. /Insajderi.com

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark