×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Von Cramon uron Pavarësinë, permed edhe Rugovën

  Insajderi
  17 February 2024 - 09:46
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Në 16-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë Eurodeputetja Vioa von Cramon, ka uruar Kosovën.

  Në urimin e saj, ajo ka veçuar përpjekjet e presidentit Ibrahim Rugova.

  “Më 17 shkurt, kujtoj edhe presidentin e ndjerë Rugova dhe lidershipin e tij vizionar. Deklarata e pavarësisë në 2008 është testament i përpjekjeve të palodhshme të Rugovës dhe shpirt e qëndrueshëm të popullit të Kosovës.Vizioni i tij për një Kosovë demokratike dhe përfshirëse, për një Kosovë multietnike, ku të gjithë qytetarët jetojnë të lirë nga frika dhe diskriminimi, shtruan themelet për kombin që festojmë sot”, tha von Cramon, mes tjerash.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark