×
 • Lajme
 • Aktuale

  Voziti ne autostrade me fëmijën të ulur mbi karriget e pasme të veturës, gjobitet shoferi

  Insajderi
  02 August 2023 - 14:06

  Është gjobitur me 150 euro shoferi që u pa duke vozitur në autostradë e ku fëmija e tij ishte i ulur mbi karriget e pasme të veturës, shkruan Gazeta Express.

  Gjoba ka ardhur pasi ai nuk e ka siguruar fëmiun në ulësen që është e dedikuar për fëmijë.

  “Drejton automjetin pa e siguruar fëmijën në ulësen për fëmijë! Në bazë të video-incizimeve të publikuara në media, Njësia për Kontroll të Autostradave ka arritur që të identifikoj shoferin i cili gjatë drejtimit të automjetit nuk ka siguruar fëmijën në ulësen për fëmijë, i njëjti është gjobitur dhe i është ndaluar drejtimi i mjetit me veprim motorik”, thuhet në njoftim.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark