×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Vuçiqi pas takimit me Mitsokatis: Miqtë grekë na konfirmuan se nuk e njohin Kosovën

  Insajderi
  22 August 2023 - 13:14

  Sot në mëngjes presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq është takua me kryeministrin e Greqisë, Kyriakos Mitsotakis.

  Pas takimit ky i pari ka deklaruar se autoritetet greke edhe një herë kanë konfirmuar se nuk do të njohin pavarësinë e Kosovës.

  “Një bisedë e mirë dhe miqësore me kryeministrin grek Kyriakos Mitsotakis, me të cilin shkëmbyem mendime për bashkëpunimin e përgjithshëm rajonal, çështjet globale dhe qëndrimin e Greqisë ndaj situatës në Kosovë. Miqtë tanë grekë kanë konfirmuar edhe një herë se nuk do të ketë ndryshim në qëndrimin zyrtar për mosnjohjen e pavarësisë së Kosovës. Ne do të vazhdojmë të punojmë në forcimin e bashkëpunimit tonë në të gjitha fushat me interes të ndërsjellë”, ka shkruar Vuçiq në llogarinë e tij në Instagram.

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Kosovë
  04 December 2023

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark