×
 • Sport
 • Sport

  Xhaka dhe Leverkuseni festuan titujt në “BayArena” para shumë tifozëve

  Insajderi
  26 May 2024 - 20:33
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Skuadra e Bayer Leverkusenit ka arritur në qytetin e saj sot gjatë ditës dhe mënjeherë është nisur drejt stadiumit “BayArena”.

  Në stadium ishte një numër i madh tifozësh që po i prisnin yjet e Leverkusenit për t’i festuar dy titujt, Bundesligan dhe DFB Pokal, shkruan Indeksonline.

  Lojtarët e klubit gjerman përfshi edhe Granit Xhakën, prezantuan dy trofetë e fituara brenda këtij sezoni.

  Kujtojmë që Leverkusen me Xabi Alonson arritën histori duke humbur vetëm një ndeshje në 53 sosh gjatë edicionit 2023/24./

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark