×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Zgjedhjet në Mal të Zi, raportohet se Milatoviq po e mund bindshëm Gjukanoviqin

  Insajderi
  02 April 2023 - 21:17
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Jakov Milatoviq, kandidati për kryetar të Lëvizjes Evropa Tani, po kryeson bindshëm në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale, tregojnë rezultatet paraprake.

  Sipas rezultateve preliminare të Qendrës për Monitorim dhe Hulumtim (CeMI), bazuar në 78,7 për qind të votave të numëruara, Milatoviq ka fituar 60,2 për qind të votave, ndërsa kandidati i Partisë Demokratike të Socialistëve (DPS) Milo Gjukanoviq 39,8 për qind.

  Sipas të dhënave të CeMI, pjesëmarrja ishte 70.6 për qind.

  Qendra për Tranzicion Demokratik (CDT) njoftoi, sipas 76,3 për qind të votave të numëruara, se Milatoviç fitoi 56,9 për qind të votave dhe Gjukanoviq 43,1.

  Më herët kanë bërë të ditur se pjesëmarrja ka qenë 70.7 për qind.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark