×
 • Sport
 • Sport / Insporti

  Zhegrova i lënduar, e humb ndeshjen me Aston Villën

  Insajderi
  17 April 2024 - 16:54
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Edon Zhegrova nuk do të mundë ta ndihmojë Lillen në ndeshjen e kthimit çerekfinale të Ligës së Konferencës me Aston Villën.

  Mediat franceze, duke iu referuar trajnerit Paulo Fonseca, njoftojnë se lëndimi në kyçin e këmbës do t’ia mohojë yllit kosovar paraqitjen në ndeshjen e së enjtes ndaj ekipit anglez, e cila do të nisë në orën 18:45.

  Tifozët e Lillet kanë arsye të brengosen pasi ekipi do të paraqitet pa lojtarin më në formë të momentit dhe trajneri Fonseca, si rrjedhojë, duhet ta integrojë në ekip Adam Ounan.

  I goditur në kyçin e këmbës së majtë në ndeshjen e parë të luajtur në Birmingham javën e kaluar, anësori kosovar nuk ishte në gjendje të stërvitej me grupin e Lillet dhe tash duhet të përqendrohet në rikuperimin e tërësishëm para se të rikthehet.

  Trajneri i ekipit francez shpreson që “Messi i Kosovës” të jetë i aftë për katër ditë, respektivisht për ndeshjen e xhiros së 30-të të Ligue 1 kundër Strasburgut. 

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark