×
 • Lajme
 • Insajderi / Ballina 5

  13 deputetë zviceranë, letër KE-së: Stop masave ndaj Kosovës, faji është më shumë……

  Insajderi
  06 July 2023 - 21:07
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Parlamentarët zviceranë kanë dalë kundër masave të Bashkimit Evropian ndaj Kosovës.

  Kështu së paku thuhet në një letër të cilën e ka publikuar deputeti i Këshillit Nacional të Zvicrës nga Partia Social-Demokrate, Cedric Wermuth.

  “Letër e disa parlamentarëve zviceranë nga Liberalët e Gjelbër, EVP, Të Gjelbrit, Socialdemokratët, ndaj Ursula von der Leyen, në lidhje me qëndrimin e pabalancuar të Komisionit të BE-së, Miroslav Lajçkuat e Josep Borrellit në konfliktin mes Serbisë dhe Kosovës”, ka shkruar parlamentari Wermuth në Twitter, i cili etiketoi edhe Ministrinë e Jashtme të Zvicrës, raporton Klankosova.tv.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark