×
 • Sport
 • Euro 2020

  30-të futbollistë nga Kosova prognozojnë finalen Itali -Angli

  Insajderi
  10 July 2021 - 22:50
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Ndeshja finale e Kampionatit Evropian “EURO 2020” do të zhvillohet të dielën në stadiumin “Wembley” të Londrës.

  Në këtë përballje takohen Italia dhe Anglia, ku këta të fundit do të jenë në shtëpinë e tyre.

  Për këtë sfidë klankosova.tv ka bërë një anketë ku ka pyetur 30 futbollistë që luajnë në skuadrat kosovare për epilogun përfundimtar të këtij dueli.

  Ata i kanë dhënë tri mendime të ndryshme se si do të mbyllet ky duel final.
  Për tri rezultatet e mundshme pas 90 minutave të kësaj finale, dhjetë nga ta thanë se Anglia do të triumfojë, numër i njëjtë ishte edhe i atyre që mendojnë të kundërtën se Italia në fund do të shpallet kampion.

  Ndërsa, po dhjetë ishte numri edhe i atyre që menduan që pas dy pjesëlojëve rezultati do të jetë baras dhe ndeshja do të shkojë në vazhdime.

  Më poshtë mund t’i gjeni prognozat e 30-të lojtarëve:

  Ardit Nika – Italia 3:1 Anglia
  Fiton Hajdari – Italia 0:0 Anglia
  Edison Kqiku – Italia 0:1 Anglia
  Behar Maliqi – Italia 0:2 Anglia
  Mentor Zhdrella – Italia 0:0 Anglia
  Muhamed Useini – Italia 0:1 Anglia
  Bujar Idrizi – Italia 1:0 Anglia
  Ylber Kastrati – Italia 0:0 Anglia
  Kastriot Rexha – Italia 1:1 Anglia
  Besnik Krasniqi – Italia 2:1 Anglia
  Qemail Elshani – Italia 1:2 Anglia
  Mergim Pefqeli – Italia 2:1 Anglia
  Viktor Kuka – Italia 2:1 Anglia
  Betim Haxhimusa – Italia 0:0 Anglia
  Alban Shillova – Italia 2:1 Anglia
  Tun Bardhoku – Italia 0:0 Anglia
  Bleart Tolaj – Italia 1:2 Anglia
  Festim Krasniqi – Italia 0:0 Anglia
  Albin Krasniqi – Italia 2:0 Anglia
  Ardian Limani – Italia 0:0 Anglia
  Perparim Livoreka – Italia 2:1 Anglia
  Lapidar Lladrovci – Italia 0:0 Anglia
  Faton Maloku – Italia 1:0 Anglia
  Ilir Blakçori – Italia 0:0 Anglia
  Florian Smakiqi Italia 1:2 Anglia
  Almir Ajzeraj – Italia 0:2 Anglia
  Besar Musolli – Italia 1:2 Anglia
  Gentrit Dumani – Italia 0:1 Anglia
  Benjamin Emini – Italia 1:2 Anglia
  Edon Sadriu – Italia 2:1 Anglia

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark