×
 • Lajme
 • Lajme / Shqipëri/Rajon

  40-vjeçarja që vrau motrën në Tiranë: U vetëmbrojta, na kërcënoi mua dhe mamanë

  Insajderi
  03 September 2023 - 13:52

  Kjo është Amanda Pushani, 37-vjeçarja e cila u qëllua për vdekje me thikë nga motra e saj në Tiranë.

  Motra vret motrën në Tiranë/ Familjarët fshehën

  Ndërsa vajza në foton e mëposhtme, është autorja, Marsela Pushani, 40-vjeçe, tashmë në prangat e policisë pas krimit të rëndë.

  Motra vret motrën në Tiranë/ Familjarët fshehën

  Në dëshminë e saj, Marsela Pushani ka deklaruar se ka vepruar në kushtet e vetëmbrojtjes dhe se nuk donte ta vriste motrën.

  Sipas saj, Amanda ishte e alkoolizuar dhe agresive në familje. Ditën e djeshme, kur ka ndodhur tragjedia, sipas dëshmisë së Marselës, Amanda ka kërcënuar ta vrasë atë dhe nënën.

  “Veprova në kushtet e vetëmbrojtjes, na kërcënoi se do na vriste. Prej më shumë se 10 vitesh motra Amanda Pushani ishte e alkoolizuar dhe problematike. Debatuam me të që të linte alkoolin, Amanda më kërcënoi mua dhe mamanë”, ka thënë 40-vjeçarja kur është marrë në pyetje nga policia.

  Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme rreth orës 11:40 në rrugën “Hajdar Hidri”.

  Fillimisht u raportua për vdekje natyrale dhe familjarët tentuan ta fshihnin ngjarjen, por policia ka konstatuar se vdekja e 37-vjeçares ka ardhur si pasojë e një plage me thikë në stomak.

  Familjarë të tjerë të viktimës janë shoqëruar për tu marrë në pyetje.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark