08:03 - 14 Tetor 2022

Shallow depth of field image taken of yellow law enforcement line with police car and lights in the background.

Një 48 vjeçar në Itali ka vrarë nënën e tij 85-vjeçare dhe më pas e thirri policinë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në provincën e Arezzo-s, në Subbiano,  (Itali) në një shtëpi ku jetonin nënë e bir.

Burri, një 48-vjeçar i njohur për problemet e varësisë, më pas u dërgua fillimisht në spital dhe më pas në kazermën në Arezzo: për të sqaruar nëse tentoi vetëvrasjen pasi shkaktoi vdekjen e nënës së tij.

Sipas asaj që doli në atë kohë, gruaja u rrah për vdekje, me sa duket në një sulm të tërbimit pas një sherri.

“Kam vrarë mamin hajde”, tha ai dhe burri në telefon me 112 rreth mesnatës.

Në vendngjarje ka shkuar edhe prokurorja kujdestare Françeska Eva. /Abcnews.al./

Tags: , ,