×
 • Lajme
 • Insajderi / Ballina 5

  A do të jep dorëheqje Rozeta Hajdari? Kështu përgjigjet ajo

  Insajderi
  18 August 2023 - 19:07

  Ministrja e Industrisë, Rozeta Hajdari ka thënë se nuk sheh asnjë arsye për të dhënën dorëheqje.

  “Sa i përket dorëheqjes sime, unë s’e shoh asnjë arsye për të dhënë dorëheqje dhe të them me përgjegjësi e siguri të plotë, dhe nuk shoh asnjë arsye e as thjesht dyshim te zyrtarët që janë të ndalur sot”, ka thënë ajo.

  Hajdari pas aksionit të sotëm ku u arrestuan dy zyrtarë të kësaj ministrie, ka pranuar se në porosinë për rezerva shtetërore që ishte bërë gjatë vitit 2022, 3 % nga totali i porosisë ka pasur vonesa.

  Hajdari ka thënë se në qershor të këtij viti kanë angazhuar avokaturën shtetërore për inicim të procedurës gjyqësore.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark