×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  A do t’i jepet leje Vuçiqit për ta vizituar Graçanicën? – Përgjigjet kryeministri Kurti

  Insajderi
  14 September 2023 - 17:02

  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është pyetur nëse do t’i japë leje presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, për të vizituar Graçanicën.

  Kurti ka pyetur gazetarin nëse e ka parë kërkesën e Vuçiqit, duke thënë se në momentin që presidenti serb do ta dërgojë kërkesën për vizitë, do ta trajtojë atë me seriozitetin dhe sinqeritetin më të madh.

  A e keni parë kërkesën.. Kur të na e dërgojë kërkesën do ta trajtojmë më seriozitetin dhe sinqeritetin më të madh”, tha kryeministri para gazetarëve.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark