×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  A kishte gisht Vuçiq në operacionin e Banjskës që la të vdekur policin, Afrim Bunjaku? Flet analisti i njohur serb

  Insajderi
  25 September 2023 - 22:04

  Analisti i njohur serb, Dushan Janjiç në intervistë për Insajderin ka folur për zhvillimet e fundit në veri, përkatësisht për sulmin e së dielës në Banjskë, që la të vdekur një polic kosovar, të lënduar një tjetër dhe tre sulmues nga grupi kriminal serb të vdekur, e dhjetëra arrestime. 

  Janjiç ka deklaruar se sulmi ka ndodhur nga grupet kriminale por jo për motive kriminale, por politike.

  Gjatë intervistës ai ka folur për atë se çka deklaroi Vuçiq,  se a beson ai që vet presidenti serb ka qenë në dijeni të këtij sulmi që nga autoritetet kosovare po cilësohet si terrorist.

  “Vuçiq kaloi një kohë të keqe mbrëmë, unë s’i besoj aspak atij…”, shpreh mes tjerash Janjiç.

  Pjesë nga intervista:

   

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark